Pilotażowy program „Aktywny samorząd” – edycja 2017
- Szczegóły
- Utworzono: środa, 08, marzec 2017 13:20
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu zaprasza osoby niepełnosprawne zamieszkałe na terenie Powiatu Wrocławskiego do ubiegania się w 2017 r. o dofinansowania w ramach realizacji pilotażowego programu „Aktywny samorząd" finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Program dotyczy likwidacji barier ograniczających społeczne i zawodowe funkcjonowanie osób niepełnosprawnych, które mogą uzyskać dofinansowanie do:
- zakupu i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu,
- kosztów uzyskania prawa jazdy kat. B,
- zakupu oraz szkoleń w zakresie obsługi sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania,
- kosztów utrzymania sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,
- zakupu lub kosztów utrzymania sprawności technicznej protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne,
- kosztów opieki nad osobą zależną (opłata za pobyt dziecka w żłobku lub przedszkolu albo inny koszt zapewnienia opieki nad dzieckiem),
- kosztów uzyskania wykształcenia na poziomie wyższym (opłata za naukę - czesne, dodatek na pokrycie kosztów kształcenia, dodatek na uiszczenie opłaty za przeprowadzenie przewodu doktorskiego).
Szczegółowe informacje na temat programu, w tym możliwych obszarów dofinansowań dostępne są w zakładce Niepełnosprawni -> Aktywny samorząd oraz na stronie internetowej PFRON pod adresem www.pfron.org.pl.
Druki wniosków o dofinansowanie w ramach programu dostępne są w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu przy ul. Kościuszki 131 oraz w zakładce Materiały do pobrania.
Wnioski w ramach programu można składać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu:
a) w ramach Modułu I - w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 sierpnia 2017 r.
b) w ramach Modułu II (dofinansowanie kosztów nauki na poziomie wyższym) - w dwóch cyklach:
- cykl I (semestr letni 2016/2017) – do dnia 30 marca 2017 r.,
- cykl II (semestr zimowy 2017/2018) – do dnia 10 października 2017 r.
Informacje dotyczące programu można uzyskać również w siedzibie Centrum w Zespole ds. osób niepełnosprawnych, pokój nr 433 oraz pod numerem telefonu (71) 72 22 060.