10 lat Warsztatu Terapii Zajęciowej w Małkowicach
- Szczegóły
- Utworzono: czwartek, 23, październik 2014 11:30
W dniu 18 października 2014 r. Warsztat Terapii Zajęciowej w Małkowicach obchodził swoje dziesięciolecie istnienia. Uroczyste obchody rozpoczęły się mszą świętą, którą odprawił Ks. Dariusz Amrogowicz – Dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Następnie, uczestnicy warsztatów, ich rodzice, pracownicy oraz zaproszeni goście spotkali się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich. W oficjalnej części uroczystości brali udział licznie przybyli zaproszeni goście: m.in. przedstawiciele władz samorządowych, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu, Społecznej Powiatowej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, rodzice oraz uczestnicy Warsztatu.
Z okazji Jubileuszu gratulacje oraz najlepsze życzenia wszystkim pracownikom oraz osobom związanym z Warsztatem Terapii Zajęciowej złożył Pan Roman Potocki – Starosta Powiatu Wrocławskiego.
W dalszej części spotkania miała miejsce prezentacja artystyczna uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej.
Po części oficjalnej udano się na poczęstunek, przy którym był czas na refleksje i rozmowy.
Przypomnijmy, iż Warsztat Terapii Zajęciowej w Małkowicach rozpoczął swoją działalność w dniu 1 grudnia 2004 r. Jest on jedyną tego typu placówką w Powiecie Wrocławskim, działającą na zasadach określonych w umowie zawartej dnia 28 września 2004 r. pomiędzy Powiatem Wrocławskim a Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. WTZ w Małkowicach przeznaczony jest dla 30 osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Wrocławskiego,w stosunku, do których orzeczono niezdolność do pracy zarobkowej, a które zakwalifikowane zostały do rehabilitacji w formie terapii zajęciowej przez Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności. Terapia zajęciowa uczestników prowadzona jest w następujących pracowniach: gospodarstwa domowego, plastycznej, dydaktyczno-komputerowej, rękodzieła, modelarskiej (pracownia sezonowa w okresie jesienno-zimowym), ogrodniczej (pracownia sezonowa w okresie wiosenno-letnim) i reedukacji z elementami muzykoterapii. Działalność WTZ finansowana jest ze środków PFRON i środków własnych Powiatu Wrocławskiego.